Poniżej przedstawiamy ceny najbardziej typowych usług dla montażu instalacji elektrycznych w mieszkaniu (ceny brutto, nie obejmują kosztów materiałów):

 • montaż punktu wypustowego jednofazowego (obejmuje montaż punktu wypustowego dla gniazdka jednofazowego 230V oraz montaż puszki łączeniowej) - 30,00 PLN
 • montaż punktu wypustowego oświetlenia górnego - 40,00 PLN
  (obejmuje montaż punktu wypustowego dla łącznika, montaż puszki łączeniowej oraz punktu wypustowego dla jednej żarówki)
 • osadzenie rozdzielni ("skrzynki bezpiecznikowej") do 10 modułów - 80,00 PLN. Cena za montaż rozdzielni obejmuje także instalację modułów wewnątrz rozdzielni i ich podłączenie
 • montaż gniazdka sieciowego 230V (w przypadku montażu całej instalacji) - 3,00 PLN
 • montaż gniazdka sieciowego 230V (w ramach "pogotowia elektrycznego", w obrębie strefy) - 12,00 PLN

 • Cena za punkt może ulec niewielkiej zmianie, w zależności od rodzaju podłoża w jakim muszą być wykonane bruzdy pod kabel. Inne ceny, w tym także ceny istalacji domofonowej lub videodomofonowej, ustalane są indywidualnie.


  Fazą wstępną prac jest ustalenie przebiegu instalacji, rozmieszczenie i ilość punktów, ewentualnie określenie rodzaju zabezpieczeń oraz pozostałych szczegółów. Na tej podstawie przygotowujemy kosztorys,który przedstawiamy do akceptacji. Po zatwierdzeniu kosztorysu przez klienta przystępujemy do pracy.


  Co trzeba doliczyć do ceny, aby uzyskać ostateczny koszt?
  Do ceny trzeba doliczyć koszt materiałów. Spójrzmy na przykładowe obliczenie dla wymiany (montażu) instalacji w jednym pokoju średniej wielkości:

  - w pokoju planujemy montaż czterech gniazdek 230V, jednej lampy na suficie, jednego wyłącznika dla tej lampy oraz dwóch lampek halogenowych 230V (GU10, przykładowo w zabudowie kartonowo-gipsowej). A więc planujemy montaż w sumie sześciu punktów wypustowych. Pięć z nich montujemy w cenie 150 PLN (30 PLN x 5 - łącznik+oświetlenie, 4 gniazdka), dwa z nich (halogeny GU10) w cenie 22,5 PLN (15 PLN + 7,5 PLN - punkt dla halogenów to koszt 15 PLN, każda następna żarówka w obrębie punktu liczona jest jako 0,5 punktu). W sumie cena za usługę wyniesie 172,50 PLN.
  Do ceny trzeba doliczyć:
  - koszt przewodów - przykładowo potrzeba 10 m kabla 3x2,5 (gniazdka) oraz 10 m kabla 3x1,5 (oświetlenie). Sklepowa cena kabla 3x2,5 to ok. 4,2 PLN, co daje 42 PLN, a cena kabla 3x1,5 to ok.2,5 PLN, co daje 25 PLN. W sumie na przewody trzeba w tym przypadku wydać 84 PLN.
  - koszt puszek, listew instalacyjnych i dekli - w zależności od ilości rozgałęzień - przyjmijmy, iż potrzeba będzie 6 puszek i tyleż samo listew, co da nam koszt, z pewną rezerwą, ok. 12 PLN.
  Tak więc koszt montażu instalacji w naszym przykładowym pokoju wyniesie orientacyjnie 268,50 PLN. Rzecz jasna cena nie obejmuje kosztów samych gniazdek, wyłączników, lamp i innego osprzętu oraz ich montażu.

  W przypadku montażu rozdzielni do ceny należy doliczyć także koszt skrzynki oraz zabezpieczeń, których rodzaj i ilość ustalane są indywidualnie. Dla mieszkania w większości przypadków zabezpieczenie składa się z:
  - bezpiecznika różnicowo-prądowego, chroniącego przed porażeniem - koszt w zależności od rodzaju - ok. 120 PLN
  - wyłączniki nadprądowe (bezpieczniki) - ochrona konieczna przed skutkami zwarć w instalacji, ilość zależy od ilości obwodów instalacyjnych. Koszt jednej sztuki - ok. 12 PLN.

  Na życzenie klienta układamy instalacje natynkowo w peszlach lub korytkach. W tym przypadku do ceny trzeba doliczyć koszt peszli/korytek.


  Standardem w naszej pracy jest dokumentowanie fotografiami na bieżąco przebiegu nowej instalacji dla łatwego jej odtworzenia w przyszłości. Materiał zdjęciowy dołączamy na płycie CD po wykonaniu usługi. Na życzenie klienta wykonujemy także szkic przebiegu nowej instalacji na potrzeby dokumentacji spółdzielni mieszkaniowej (lub innej instytucji zarządzającej nieruchomością).  Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

  ZAPRASZAMY!


 

 © Copyright ARMADA Dąbrowa Górnicza 2009-2010 | Wszelkie prawa zastrzeżone